Ogłoszenia

Drodzy mieszkańcy Kocur i Malichowa i nie tylko

Ukraina

Jak wiadomo od ponad miesiąca w salce Centrum Aktywności Wiejskiej w Kocurach przebywają uchodźcy z Ukrainy, jest ich 21 osób, w tym 9 dzieci. Liczba osób ciągle się zmienia. W obecnym czasie sala CAW została zgłoszona przez Gminę w Dobrodzieniu oraz Radnych do przyjmowania uchodźców. W międzyczasie zorganizowano pomoc dla Ukraińców zakwaterowanych w Kocurach w postaci „zrzutka.pl”.

W kwietniu zorganizowano kurs języka polskiego. Natomiast 30 marca gościliśmy w CAW pracownika ZUS, który pomagał wypełniać niezbędne dokumenty potrzebującym. W dniu 03.04.2022 roku od godziny 10 do 17 w Dobrodzieniu odbył się Jarmark Wielkanocny, na którym panie z Ukrainy miały okazję wykazać się swoimi talentami kulinarnymi. Przygotowały pierogi, barszcz ukraiński, bułeczki oraz gołąbki. Jak wiadomo przyjęcie uchodźców wiąże się z wieloma obowiązkami, nie tylko w postaci jedzenia, ale jest bardzo wiele innych potrzeb, to wiele wyrzeczeń, wiele wylanych łez oraz wiele pytań.

Dzięki życzliwości ludzi z Sołectwa oraz innych miejscowości bliskich, a nawet bardzo dalekich, dzięki darom i wytrwałości przetrwaliśmy już miesiąc i mamy nadzieję, żebędzie tak dalej. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają, zapewniamy, że wszystkie dary trafiają do ludzi o bardzo dużej potrzebie.