Artykuły

"Malichów i Kocury -Leśny Raj Natury, koncepcja ścieżek edukacyjnych na terenie Sołectwa Kocury"

podpisanie umowy 15 kwietnia 2019 r.

W dniu 15 kwietnia 2019 r. została zawarta umowa w Urzędzie Marszałkowskim na realizację projektu ,,Malichów i Kocury -Leśny Raj Natury, koncepcja ścieżek edukacyjnych na terenie Sołectwa Kocury”. Umowa została zawarta na poddziałaniu ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego programem w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturowej. W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: ,, Rozwój infrastruktury turystycznej obszaru LGD ,, Kraina Dinozaurów ” po przez wytyczenie i oznakowanie na tablicach rozmieszczonych na terenie Sołectwa Kocury ścieżki edukacyjno-historyczno-przyrodniczej”. 

Już teraz zapraszamy na naszą ścieżkę edukacyjną która dzięki tej umowie wzbogaci się o piękne tablice informacyjne.

Ścieżka Tajemnic i Legend

Ścieżka ma służyć rożnym grupom wiekowym, począwszy od uczniów szkól podstawowych, skończywszy na osobach starszych.

Członkom stowarzyszenia rozwoju wsi Kocury i Malichów marzy się ścieżka edukacyjno-historyczna. I to nie jest marzenie z typu nierealnych.

„My tez mamy swojego dinozaura Velocipesa, który jest jedynym egzemplarzem na świecie“

 

"Po drodze"

Odpocznij i zwiedź sołectwo Kocury

Kocury i Malichów to urocze, zielone wsie znajdujące się przy trasie DW 901 Gliwice – Poznań, blisko Dobrodzienia słynącego z tradycji meblarskich oraz przetwórstwa drewna. Dzięki takiej właśnie lokalizacji jest to doskonałe miejsce na odpoczynek „po drodze” lub na krótki wypad poza miasto.