Rok 2004

W początkowym okresie istnienia Stowarzyszenia wymienić należy:

07.03.04 – Dzień Kobiet, gdzie mieszkanki naszych wsi gościnnie spędziły wieczór w Barze w Malichowie. Na tej imprezie spotkało się około 35 pań. Impreza odbyła się z własnych składek pań.

03.05.04 – „Majówka ” w lesie we wsi Kocury w okolicy kapliczki Św.Huberta, będącej własnością koła Łowieckiego ,,Łoś’ z Bytomia. Impreza sfinansowana została ze składek mieszkańców Kocur i Malichowa, chcących uczestniczyć w festynie. Swój udział deklarowało około 130 osób. Poza tym gościliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Dobrodzieniu, sołtysów sąsiednich wsi, członków koła „Łoś”, kapelę ludową „Zębowiczanie” i zespół muzyczny „Magic”. Dla zabezpieczenia przeciwpożarowego imprezy poprosiliśmy ochotniczą straż pożarną z Szemrowic, która jak się później okazało – była ogromną atrakcją dla dzieci. Festyn rozpoczęło uroczyste nabożeństwo majowe z Okazji Święta Matki Boskiej Królowej Polski odprawione przez proboszcza parafii Szemrowice Henryka Malornego.

27.06.04 – festyn rodzinny pt. „Witajcie Wakacje” na polanie niedaleko jednej z posesji we wsi Kocury. Festyn został sfinansowany ze środków „Stowarzyszenia”. Program imprezy stanowiły występy dzieci, gry sportowe i zabawy przygotowane przez członków Stowarzyszenia. Głównymi atrakcjami były: przejazdy samochodem-kabrioletem, bryczką zaprzęgniętą w kucyki i jazda wierzchem. Oprawę muzyczną zapewnił zespół sponsorowany przez członka „Stowarzyszenia”. Odpłatny poczęstunek stanowiły chleb z masłem czosnkowym pieczony w folii, swojskie krupnioki, kiełbasa śląska z grila, smaczne ciasta pieczone przez nasze gospodynie. Bufet prowadzony był przez Przedsiębiorstwo Handlowe Pani Marulewskiej, która przekazała zysk na cele „Stowarzyszenia”.

Do kalendarza imprez należy zaliczyć kultywowanie tradycji ,,skubania pierza’’, kolędowanie dzieci po wsiach, wykonywanie korony dożynkowej, która zdobyła I miejsce na dożynkach gminnych i wyróżnienie na konkursie powiatowym w Rudnikach.
Założona została również kronika dokumentująca działalność naszego Stowarzyszenia i Sołectwa.
Pod patronatem Stowarzyszenia odbyła się jednodniowa wycieczka do Lichenia z własnych składek uczestników.
Wspólnym wysiłkiem wraz z Urzędem Gminy udało się ustawić znaki „Czarny punkt” na drodze krajowej nr.901 biegnącej przez nasze wsie, gdzie zginęło wiele osób.
Pomogliśmy wyremontować wiatę koła „Łoś”, odnowiliśmy trzy przystanki PKS-u przy użyciu materiału budowlanego dostarczonego przez Gminę.
Największym naszym zadaniem pozostaje pozyskanie gruntu, oraz środków finansowych pod budowę salki spotkań dla mieszkańców wsi.
Dotychczas nasza siedziba mieści się w jednym z pokoi w prywatnym domu, co nie jest wygodne w naszej codziennej działalności .
Jeżeli chodzi o finansowy aspekt naszej działalności nie zakładamy wielkich zysków ,gdyż zależy nam na urozmaiceniu zwykłej codzienności mieszkańców, oraz upiększenie wsi. Na początek sporym odciążeniem finansowym było zwolnienie nas z opłat rejestracyjnych w sądzie Rejonowym w Opolu. Oszczędne gospodarowanie przyniosło nam zysk w kwocie 2366,01.