Rok 2005

Rok 2005 przedstawia się podobnie z działalnością Stowarzyszenia jak rok poprzedni.
Lista imprez, które się odbyły jest następująca:

Dnia 13.01.05 r. odbył się w Restauracji w Kocurach „Wieczór kolędowy”. Kobiety upiekły ciasta i zrobiły kawę. Wraz z Księdzem Proboszczem Parafii Szemrowickiej wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy .

Dnia 08.03.05 r. zorganizowaliśmy „Dzień Kobiet” dla mieszkanek wsi Kocur i Malichowa. Wspólny czas spędziłyśmy w radosnej atmosferze śpiewając pieśni przy smacznym cieście upieczonym przez nasze panie.

Dnia 01.05.05 r. odbyła się „Majówka w lesie” w Kocurach przy kapliczce Hubertusa. Zaprosiliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy, Ochotniczą Straż Pożarną z Szemrowic w celu zabezpieczenia imprezy, harcerzy z Dobrodzienia i sołtysów sąsiednich wsi. Imprezę tradycyjnie rozpoczęło uroczyste nabożeństwo majowe z Okazji „Święta Matki Bożej Królowej Polski i rocznicy Konstytucji Trzeciego Maja” odprawione przez proboszcza parafii Szemrowice. Przy ołtarzu uroczystą wartę pełnili harcerze, którzy na koniec nabożeństwa odśpiewali modlitwę harcerską. Następnie zagrała kapela ludowa „Zębowiczanie”, w międzyczasie rozgrywały się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez harcerzy i naszych członków stowarzyszenia.
Wieczorem odbyła się zabawa taneczna przy grze zespołu „Magic”. Obydwa zespoły przygrywały gościnnie w ramach sąsiedzkiej pomocy. Odpłatny poczęstunek stanowiły ciasta, gotowana grochówka, bigos, kiełbasa z grila, swojski smalec wszystko przygotowane przez nasze członkinie.

Dnia 03.07.05 r. odbył się festyn „Witajcie Wakacje”. Festyn jak w roku poprzednim odbył się na łące niedaleko budynków przy ul Szemrowickiej. Obok występów zaproszonych dzieci ze szkoły w Szemrowicach, zespołu ludowego, przeprowadzono wiele gier i zabaw dla dzieci i dorosłych. Odbyły się też trzy mecze piłki nożnej między drużynami kobiecymi, męskimi i młodzieżowymi zaprzyjaźnionego stowarzyszenia z Szemrowic, a drużynami Kocur i Malichowa. Stronę gastronomiczną przygotowały nasze członkinie proponując frytki, ciasta i potrawy z grila. Rozrywką dla dzieci były koniki, samochód kabriolet, a festyn zakończyła zabawa taneczna.

Poza zabawą Stowarzyszenie pomaga również innym – i tak przy pomocy „Stowarzyszenia Dobrodzień Potrzebującym” zaopatrzyliśmy parę najbardziej potrzebujących osób starszych we wsi w drzewo opałowe na zimę.
Od Urzędu Gminy otrzymaliśmy świerki, którymi obsadziliśmy parę miejsc w naszych wsiach, w tym działkę, którą mamy dostać, okolice krzyży i tablic informacyjnych.
Następnie pod patronatem Stowarzyszenia odbyła się wycieczka do Głuchołaz dla dzieci ze wsi i okolic. Na transport stowarzyszenie przekazało 200 zł, które otrzymało specjalnie na ten cel. A kwotę 300 zł do transportu dopłacił Urząd Miasta i Gminy z Funduszu Antyalkoholowego. Resztę stanowiły składki własne uczestników wycieczki.
Jak co roku uczestniczyliśmy z koroną żniwną na Gminnych Dożynkach w Bzinicy, a w okresie świątecznym tradycyjnie kolędowały dzieci po wsiach Kocur i w Malichowa.

[peg]