Rok 2006

Dnia 08.01.06 r. odbył się – „Wieczór kolędowy” w Restauracji w Kocurach. Kobiety upiekły ciasta i zrobiły kawę. Wraz z Księdzem Proboszczem Parafii Szemrowice wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Dnia 27.01.06 r. odbył się Kulig dla dzieci. Ogromną frajdę dzieciom sprawiły konie ciągnące sanie.

Dnia 28.01.06 r. śpiewaliśmy kolędy z udziałem gości słynnej śpiewaczki operowej pani Elżbiety Mazur, oraz innych osób towarzyszących. Następnie dzieci przedstawiły Jasełka, a całość imprezy odbyła się w prywatnym domu jednego z członków Stowarzyszenia.

Dnia 08.03.06 r. zorganizowaliśmy „Dzień Kobiet” dla mieszkanek wsi Kocur i Malichowa. Wspólny czas spędziłyśmy w radosnej atmosferze śpiewając pieśni przy smacznym cieście upieczonym przez nasze panie.

Dnia 03.05.06 r. odbyła się „Majówka”. Chociaż była w innym miejscu niż w latach ubiegłych (nieopodal siedziby stowarzyszenia –  na łące) tradycyjnie została rozpoczęta nabożeństwem majowym z okazji „Święta Matki Bożej Królowej Polski i rocznicy Konstytucji Trzeciego Maja” odprawionym przez proboszcza szemrowickiej parafii – Ks. Henryka Malornego.
Uroczystą wartę przy ołtarzu pełnili harcerze. Następnie dzieci ze szkoły w Szemrowicach odegrały przedstawienie o Konstytucji Trzeciego Maja.
Na Fletni Pana zagrała Daria – uczennica szkoły. W międzyczasie odbyło się wiele gier i zabaw sportowych, a wieczorem zabawa taneczna z zespołem „Magic”, zasponsorowanym przez właściciela Restauracji w Kocurach – Pana S. Perczak.
Na Festyn zaprosiliśmy przedstawicieli UMiG w Dobrodzieniu, Sołtysów z okolicznych wsi i innych.

Dnia 19.07.06 r odbyła się wycieczka do Brzegu tzw. „Piknik na Florydzie” zorganizowany przez OODR w Łosiowie. Stowarzyszenie pełniło tylko patronat, gdyż składki pokryli uczestnicy. Z Funduszu Antyalkoholowego z UMiG w Dobrodzieniu zapłacono część kosztów transportu w sumie 140 zł, a za sumę 360 zł dostaliśmy sprzęt sportowy. Po wycieczce zorganizowaliśmy ognisko dla dzieci ze wsi i okolic na którym odbył się konkurs rysunkowy dokumentujący wycieczkę.

Mecz piłki nożnej – pod koniec września odbył się mecz piłki nożnej dla mieszkańców obydwu wsi, połączony z ogniskiem i potańcówką.

[peg]