Rok 2007

W roku 2007 odbyło się wiele różnych imprez zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kocury i Malichów „Brzozowa Dolina” na rzecz miejscowej i okolicznej ludności.

Dnia 13.01.2007 r. już po raz trzeci odbył się „Wieczór kolędowy” w restauracji w Kocurach. Kobiety upiekły ciasta i zrobiły kawę. Wraz z Księdzem proboszczem szemrowickiej parafii śpiewane były kolędy.

Dnia 08.03.2007 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy „Dzień kobiet” dla mieszkanek obu wsi.

Dnia 05.05.2007 r. odbyła się „Majówka”. Festyn rozpoczęty został nabożeństwem. Następnie dzieci ze szkoły w Szemrowicach wystąpiły z przedstawieniem o tematyce Konstytucji Trzeciego Maja. Później kolejno odbyły się mecze piłki nożnej pomiędzy mieszkańcami sąsiednich wsi, występ artysty śpiewającego po śląsku, oraz wiele gier i zabaw, które towarzyszyły całej imprezie. Festyn zakończył się zabawą taneczną.

Dnia 09.06.2007 r. odbyło się ognisko integracyjne, dla mieszkańców obu wsi, z okazji Dnia Matki, Dnia dziecka i Dnia ojca. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny, a jeden z mieszkańców poprowadził dyskotekę.

Dnia 28.08.2007 r. odbyła się wycieczka do Częstochowy i okolic. Uczestnicy zwiedzili klasztor na Jasnej Górze, biorąc udział we mszy św. odprawionej po łacinie. Następnie wycieczka przeniosła się do Olsztyna, gdzie można było zobaczyć ruchomą szopkę i ruiny zamku. Kolejnym miejscem był Złoty Potok, gdzie zwiedzający mogli zobaczyć Dworek Krasińskich i Pałac Raczyńskich.

[peg]