Rok 2009

Dnia 18.01.2009 r. odbyła się wycieczka do Borek Wielkich, gdzie jak co roku w klasztorze podziwiać można piękną szopkę.

Dnia 01.02.2009 r. gościnnie w szkole w Szemrowicach (ze względu na brak lokalu) odbył się „Wieczór Kolędowy”.

W dniach 6-7.02.2009 r. p. Dorota Maleska i p. Anna Grzebińska uczestniczyły w szkoleniu w Pokrzywnej, gdzie powstał pomysł przystąpienia do konkursu z Urzędu Marszałkowskiego „Przedsięwzięcia wspierające edukację, komunikację i promocję społeczności wiejskiej”. Niestety, ze względu na brak lokum, dofinansowania nie udało się uzyskać, ponieważ komputerów nie można przechowywać w prywatnym domu.

Dnia 03.03.2009 r. odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Rozliczeniowo-Sprawozdawczego, gdzie gościliśmy Panią Burmistrz Różę Koźlik.

Dnia 07.03.2009 r. w restauracji w Kocurach odbył się „Dzień Kobiet”, zorganizowany dla mieszkanek wsi Kocur i Malichowa.

Dnia 28.03.2009 r. odbyły się dwa zebrania pod patronatem Stowarzyszenia.
Pierwsze poświęcone dzieciom i młodzieży, gdzie chcieliśmy poznać ich oczekiwania, a drugie odnośnie założenia zespołu „Familijo z Brzozowej Doliny”, nad którym stowarzyszenie objęło patronat.

W dniach 2-3.05.2009 r. odbyła się „Majówka”, którą tradycyjnie rozpoczęło sobotnie nabożeństwo majowe. Później odbyły się występy Zespołu Regionalnego z Dobrodzienia, oraz orkiestry dętej z Szemrowic. Sobotni majowy dzień zakończył się zabawą taneczną.
W niedzielę festyn rozpoczęliśmy Polonezem, wykonanym przez miejscową młodzież. Wystąpiły również przedszkolaki z Szemrowic, miejscowy zespół „Familijo z Brzozowej Doliny”, Teatrzyk Pluszowego Misia, oraz Wacław Masłyk (niegdyś solista zespołu Parafia) z zespołem „Żubrosie”.

40-lecia kapłaństwa – w Boże Ciało nasz ksiądz Proboszcz Henryk Malorny obchodził swój jubileusz 40-lecia kapłaństwa. Zespół „Familijo z Brzozowej Doliny” przygotował na tę okazję kilka pieśni kościelnych.

Świetlica Środowiskowa – powstał program wakacyjny dla dzieci i młodzieży „Warsztaty pod chmurką”, gdzie:

– zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne dla 14-u dzieci, które wykonały kotyliony i laurki
– wzięliśmy udział w wycieczce do Brzegu, tzw. „Piknik na Florydzie” zorganizowanej przed ODR w Łosiowie, Wojsko i inne służby
– w czasie wakacje młodzież rozpoczęła remont przydrożnych krzyży
– odbyło się kilka ognisk i dyskotek.

Dnia 28.08.2009 r. odbyło się zebranie ze starszymi mieszkańcami Kocur i Malichowa w sprawie odtworzenia historii obu wsi. Gościliśmy Pana Mrozka, który będzie tę historię opisywał.

Dnia 30.08.2009 r. obyły się dożynki, najpierw Parafialne w Szemrowicach, a później Gminne w Bzinicy, gdzie braliśmy udział z Koroną Żniwną.

Zdrowy i zadowolony lider wiejski”  – na początku września panie z Kocur i Malichowa wzięły udział w programie organizowanym przez LDG w Krasiejowie „Zdrowy i zadowolony lider wiejski”, dzięki czemu otrzymaliśmy możliwość uczestnictwa w zajęciach gimnastyki, muzykoterapii, pływania na basenie, oraz pobytu w grocie solnej.

21.09.2009 r. odbyło się zebranie sołeckie, gdzie ustalono, że Fundusz Sołecki przekazany zostanie na zakup dokumentacji projektowej pod budowę Centrum Aktywności Wiejskiej. Już dwa dni później powołany komitet budowlany spotkał się, aby ustalić zarys potrzebnych nam pomieszczeń.

[peg]