2012 – Majówka

Majówka Kocury 2012 była jednodniową, kulturalno – rekreacyjną imprezą cykliczną, zorganizowną po raz dziewiąty.
Impreza odbyła się w wiosce Kocury, gdzie dojechać można było samochodami, jak również rowerami na częściowo wybudowanej ścieżce rowerowej. W organizację majówki włączały się całe rodziny, w tym również dzieci i młodzież, co sprzyjało aktywizacji młodego pokolenia.
Majówka rozpoczęła się uroczystym tańcem – Polonezem w wykonaniu mieszkańców a następnie Nabożeństwem Majowym w plenerze ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Po nabożeństwie występowały dzieci ze szkoły podstawowej w Szemrowicach oraz przedszkola z Szemrowic, do której uczęszczają
również dzieci z Kocur i Malichowa, prezentując program artystyczny. W następnej kolejności odbyły się zawody sportowe, w których udział brało wiele uczestników, a następnie odbył się koncert zespołu „Red Row”. Po pozytywnych wrażeniach jakie dostarczyły nam wszystkie te atrakcje nadeszła pora na „Teatrzyk Pluszowego Misia” a w między czasie wystąpił zespół „Syrinks”. Wszystkie występy były naprawdę wspaniale i pozostawiły po sobie bardzo mile wspomnienia! Dzień kończyła integracyjna zabawa taneczna którą uświetnił zespół Spektrum.